Artykuły

 

 

Bal maturalny przeszedł do historii. 

 

Studniówka, czyli impreza odbywająca się około 100 dni przed maturą, jest dla młodych ludzi pierwszym balem dorosłości. Symbolizować ma też koniec przedegzaminowych zabaw i czas na przygotowanie się do najważniejszego sprawdzianu w życiu, jakim jest egzamin maturalny, a w szkole muzycznej dodatkowo egzamin dyplomowy.

Tradycyjnym tańcem rozpoczynającym bal studniówkowy jest polonez. Na dworach królów polskich polonez stanowił element ceremoniału dworskiego. Tańczono go na rozpoczęcie balów jako parada szlachty przed monarchą. Dziś taniec ten inauguruje bale studniówkowe i jednocześnie podkreśla ich uroczysty charakter.

W piątek 4 stycznia br. na swoim balu przedmaturalnym bawili się uczniowie oraz Grono Pedagogiczne Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Młodzież wraz z rodzicami zorganizowała studniówkę w restauracji „Hubertus” w Piekarach Śląskich. Wieczór rozpoczął się tradycyjnie. Po przywitaniu zaproszonych gości młodzież zatańczyła poloneza. Choreografię tańca na najwyższym poziomie przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego – mgr Przemysław Janik i mgr Grzegorz Szołtysik, którzy jednocześnie są wychowawcami tegorocznych maturzystów.

Po zakończonym polonezie uczniowie podziękowali Dyrekcji Szkoły, Wychowawcom oraz Gronu Pedagogicznemu za lata wspólnie spędzone w murach szkoły muzycznej i zaprosili do wspólnej zabawy. Oprawą muzyczną zajął się DJ Tomasz Cichy, który w myśl słów Jana Kochanowskiego – Serdeczny druhu przybywaj, wesela z nami zażywaj! Skończymy o pianiu kura, później już tylko – matura! – porwał muzyką wszystkich do wspólnej zabawy.

 

FOTOGALERIA

 

Ps. Niepisana tradycja głosi, że dla pozytywnych wyników matury, nie bacząc na elegancję, należy podczas poloneza ,,zmylić nogę”.

Mamy nadzieję, że nikt z Was nie zapomniał o tym zwyczaju.

 

studniowka 2019

Joomla Templates by Joomla51.com