Artykuły

 

Dla kochanej Babci i drogiego Dziadka!

 

Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto. To czas, w którym każdy z nas wspomina miłość i zainteresowanie płynące ze strony seniora rodu. To również czas, w którym pragniemy ofiarować naszym najbliższym niezwykły i przepełniony uczuciem prezent.

Takim prezentem może być muzyka, którą podarowali swym rodzinom uczniowie szkoły.

21 stycznia 2019 r. odbył się koncert dedykowany Babciom i Dziadkom. Zgromadził on w sali gimnastycznej tymczasowej siedziby szkoły przy ul. Modrzewskiego 14 szerokie grono sympatyków szkolnych zespołów.

Na scenie zaprezentowały się chóry – dziecięcy i żeński – prowadzone przez mgr Agnieszkę Piasecką-Orlow. Zespoły wykonały repertuar przygotowany na VI Śląski Festiwal Chórów im. Józefa Świdra, który z ogromnym powodzeniem został „odśpiewany” dla najbliższych, a na Festiwalu (dwa dni później) pozwolił zespołom uzyskać wysokie nagrody i wyróżnienia.

W dalszej części koncertu wystąpiły zespoły instrumentalne – orkiestra kameralna kl. I/II st. oraz orkiestra dziecięca. Zespoły poprowadził nowy dyrygent mgr Bogusław Jan Bemben. Prezentacje okazały się wielkim sukcesem, a wykonanie przez orkiestrę dziecięcą suity z filmu „Piraci z Karaibów” wywołało entuzjazm i bisy.  

Wspaniały muzyczny prezent sprawił wiele radości gościom zgromadzonym tłumnie w sali gimnastycznej. Pokazał również wysokie umiejętności członków zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz ich radość płynącą ze wspólnego muzykowania.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne takie prezenty!

                                                                                                              

mo 2019

                                                                                                                                     

Joomla Templates by Joomla51.com