Artykuły

kwadrat grafit NA SPORTOWO1 marca w Państwowej Szkole Plastycznej im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie odbył się VI Memorialny Turniej Tenisa Stołowego poświęcony pamięci Mirka Czarnockiego, wybitnego pedagoga-plastyka, który zarażał wszystkich aktywnością sportową.

            W turnieju wzięło udział 5 szkół artystycznych o profilu muzyczny i plastycznym. Sponsorzy ufundowali mnóstwo nagród, w tym na uwagę zasługują medale wykonane ręcznie z brązu przez jednego z profesorów ASP. Podczas całej imprezy mieliśmy okazję częstować się wyrobami cukierniczymi Pani Aleksandry Fijołek, która jest członkiem grupy The British Sugarcraft Guild z siedzibą w Angelii (http://www.ciachovideoteka.pl).

Turniej został otwarty przez Panią Dyrektor mgr Annę Maciejowską. Następnie nasi uczniowie pod okiem trenera Przemysława Janika rozpoczęli zmagania sportowe.

 

Komentarze uczestników i trenerów, przygotowane dla radia Fiat.fm, które sprawowało patronat medialny całej imprezy, można odsłuchać pod adresem: http://fiat.fm/czestochowa/vi-turniej-tenisa-stolowego-pamieci-mirka-czarnockiego/.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli:

1) Dziewczętatenis 5

- Magda Walosczyk – I miejsce indywidualnie,

- Aleksandra Dzieża – IV miejsce indywidualnie,

- obie dziewczęta zdobyły złoty puchar w klasyfikacji drużynowej.

2) Chłopcy

- Jakub Zawodny – III miejsce indywidualnie,

- Witold Jagieła – IV miejsce indywidualnie,

- obaj chłopcy zdobyli srebrny puchar w klasyfikacji drużynowej.

 

Gratulujemy uczniom i ich trenerowi!

Składamy też ogromne podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego z Częstochowy: Tomasza Cybulskiego oraz Tomasza Pawlika za profesjonalną organizację turnieju oraz świetną atmosferę.

FOTORELACJA

 tenis 6

 

Joomla Templates by Joomla51.com