Artykuły

 

kwadrat new SUKCESY

Tydzień pełen sukcesów

Pierwszy tydzień kwietnia przyniósł wiele sukcesów uczniom i nauczycielom Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu.

Już od pierwszego kwietnia rozpoczął się w Dąbrowie Górniczej XXVI Śląski Konkurs „Instrumenty Dęte” Blacha dla najmłodszych, gdzie nasi uczniowie zostali zauważeni. II miejsce przypadło w udziale Bartoszowi Gizickiemu z klasy trąbki Artura Kulki, III miejsce otrzymała Zofia Wiaterek z klasy waltorni Mirosława Kuchlewskiego. Z kolei wyróżnieni podczas dąbrowskiego konkursu zostali Krzysztof Lipiński z klasy trąbki Artura Garusa oraz Alan Czwordon z klasy puzonu Gotfryda Polki-Przeworskiego.

Od 5 do 7 kwietnia trwał w Cieszynie VIII Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą. Bytomską szkołę muzyczną reprezentowały harfistka Oliwia Miazga oraz wiolonczelistka Magdalena Obczyńska. Duet ten pracuje pod kierunkiem Pauliny Mrozek a podczas konkursu stanął w szranki z dużo starszymi od siebie rywalami. Dziewczyny wystąpiły w piątej kategorii prawykonań, do której zakwalifikowali się także studenci. Uczennice zostały wyróżnione.

W tym samym czasie za naszą południową granicą odbywał się 17. Międzynarodowy Konkurs Interpretacyjny gry na instrumentach dętych drewnianych, gry na fortepianie, gry na instrumentach smyczkowych i śpiewu. Instrumenty smyczkowe naszej szkoły reprezentowała Aurora Dynowska z klasy wiolonczeli Natalii Kurzac-Kotuli, która zajęła I miejsce. Z klasy saksofonu Artura Kiki na konkurs pojechali Zofia Kozak i Mikołaj Rubin, a jury postanowiło wyróżnić naszych młodych saksofonistów. Z kolei klasę oboju reprezentował Filip Lenart, który uczy się pod kierunkiem Dariusza Jędrusika. Młody oboista wrócił z konkursu z III miejscem.

W Elblągu na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych też nas nie zabrakło. Wyróżnienie zdobyła Zofia Janota z klasy kontrabasu Krzysztofa Korzenia, a II miejsce zajęła Maja Famuła z klasy skrzypiec Joanny Cogiel.

Czwartoklasiści też mogą pochwalić się swoim sukcesem. Podczas Niebieskiego Tygodnia wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Autyzmie. Jakub Chruślak, Nikodem Jagieła, Mateusz Sacha zajęli III miejsce w konkursie wiedzy o autyzmie.

Gratulujemy konkursowiczom, nauczycielom, akompaniatorom i życzymy kolejnych sukcesów.

A.C.

Joomla Templates by Joomla51.com