Artykuły

kwadrat new KONCERT PERKUSJA

11 czerwca 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach odbył się koncert w ramach I Spotkań Perkusyjnych. Cykl corocznych koncertów, których pomysłodawcą jest mgr Arkadiusz Kuc ma na celu promowanie sztuki perkusyjnej oraz konfrontację uczniów szkół regionu. Daje to możliwość zdobycia doświadczenia scenicznego młodym muzykom oraz wymiany doświadczeń stwarzając okazję do poznania perkusistów innych szkół regionu i efektów ich pracy, bez rywalizacji konkursowej. Koncert poprowadził gospodarz miejsca mgr Roman Gawlik oprowadzając słuchaczy po świecie muzyki perkusyjnej. 

 

Koncert był okazją do spotkania wielopokoleniowego dzięki obecności nestora śląskiej szkoły perkusyjnej mgr Bernarda Turka oraz pedagoga młodego pokolenia bytomskiej szkoły muzycznej mgr Adama Bonka. Łącznie z uczniami dało to rzadką okazję do spotkania aż 5 pokoleń perkusistów, tworzących jedną linię pedagogiczną. 

 

W koncercie wzięli udział uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I I II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Szlat, Oliver Żak, Maciej Borecki, Łukasz Sławiński, Wojciech Kaczmarek i Łukasz Nowak z klasy mgr Arkadiusza Kuca oraz Nadja Mikołajczyk z klasy mgr Adama Bonka.

Arkadiusz  Kuc

 

FOTOGALERIA

 dsc1820amn

 

Joomla Templates by Joomla51.com