Artykuły

kwadrat new SUKCESY

 

Wibrafon rządzi!

W dniach 24-29 września 2019 bieżącego roku odbyła się 17 edycja Międzynarodowego konkursu perkusyjnego „Italy Percussion Competition”, w którym wzięło udział ok.170 osób, z krajów takich jak: Argentyna, Austria, Kolumbia, Chiny, Dania, Estonia, Francja, Węgry, Meksyk, Stany Zjednoczone, Norwegia, Japonia, Peru, Polska, Korea, Rosja, Rumunia, Hiszpania, Taiwan, Turcja, Ukraina, Wenezuela, Włochy, Szwecja, Słowenia, Wielka Brytania.

Uczestnicy brali udział w zmaganiach w 3 kategoriach wiekowych, na 4 grupach instrumentów – marimba, wibrafon, kotły i werbel. Oprócz konkursu równocześnie odbywały się warsztaty i szereg koncertów. Do prac w jury konkursu powołano znakomite osobistości ze świata muzyki – wybitnych perkusistów z całego świata.

Ogólnokształcąca Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Bytomiu reprezentowała Wiktoria Chełczyńska z klasy VI/II st. Wystąpiła ona w 2 kategoriach instrumentalnych – marimba i wibrafon. Wiktoria zajęła 2 miejsce w kategorii wibrafon do 20 lat.

Uczennica po raz drugi wzięła udział we włoskim konkursie perkusyjnym. W zeszłym roku wywalczyła czwarte miejsce.

Gratulujemy sukcesu zarówno Wiktorii jak i nauczycielowi dr. Wojciechowi Herzykowi.

 

Miło nam również poinformować, że na tym samym konkursie pierwsze miejsce w kategorii wibrafon do 30 lat oraz III nagrodę w konkursie kompozytorskim zdobył absolwent szkoły Tomasz Herisz. 

                                                                                                                                                                                                                      

chelczynska

 

Joomla Templates by Joomla51.com