Artykuły

kwadrat new KONCERTOWO

 

Radość wspólnego muzykowania!

 

29 października 2019 r. w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała w Bytomiu – Miechowicach odbył się kolejny koncert organizowany w ramach Festiwalu Muzyka w starych Kościołach Miechowic.

W programie koncertu znalazły się występy zespołów złożonych z uczniów szkoły muzycznej I i II stopnia, dla których wspólne muzykowanie to nie tylko wspaniała przygoda, ale i ogromna radość. W pierwszej części muzycznego spotkania zaprezentowało się trio fletowe przygotowane przez mgr Dominikę Łysik w składzie: Eliza Rzeczkowska, Zofia Pietryga i Mateusz Sacha. Młodzi fleciści – uczniowie kl. V/I st. zachwycili publiczność doborem repertuaru i radością swojego występu.

W kolejnej części koncertu zaprezentowała się Orkiestra Kameralna, złożona z uczniów klasy I szkoły muzycznej II stopnia. Młody zespół wykonał brawurowo program, na który złożyły się kompozycje z różnych epok historycznych – publiczność wysłuchała utworów J. S. Bacha, G. F. Haendla czy współczesnego kompozytora brytyjskiego Karla Jenkinsa. Orkiestrę poprowadził mgr Bogusław Jan Bemben, a gromkie oklaski, którymi nagrodzono instrumentalistów były dowodem sukcesu!

Koncert przebiegał w radosnej atmosferze. Wspaniała muzyka korespondowała z wyjątkowym miejscem – pięknym miechowickim kościołem, a radość wykonawców podkreślała urok zespołowego muzykowania.

 

Agnieszka Tyńska-Kowalska

 

ork kamer 1

           

Joomla Templates by Joomla51.com