Artykuły

 

kwadrat new SZKOLA DO HYMNU

 

„Szkoła do hymnu”

     

W minionym roku świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to moment szczególny dla społeczności OSM I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu, czas wypełniony koncertami i wydarzeniami muzycznymi upamiętniającymi to ważne dla kraju wydarzenie.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy szkoły włączyli się z radością w projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej – uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego w dzień odzyskania niepodległości.

Wydarzenie to było niezwykłe. Uczniowie klas szkoły muzycznej I i II stopnia odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego, a dyrygentem biało-czerwonego chóru była pani dyrektor Jolanta Sznajder. Wspólny śpiew – hołd oddany ojczyźnie, zjednoczył szkolną wspólnotę, a radość płynąca z wolności malowała się ma twarzach wszystkich wykonawców.

W bieżącym roku szkolnym, w odpowiedzi na wezwanie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, powtórzyliśmy inicjatywę ogólnopolskiego projektu „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8 listopada 2019 roku o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki polskiego hymnu państwowego. Miejscem wykonania był plac przed szkołą muzyczną (skrzyżowanie ulic Moniuszki i Jagiellońskiej).

Świąteczna atmosfera tej chwili udzieliła się uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, a także przechodzącym ulicami miasta mieszkańcom.    

 

POSŁUCHAJ

FOTORELACJA

NAPISALI O NAS

 

szkola muzyczna bytom

Joomla Templates by Joomla51.com