Artykuły

kwadrat new DOTACJE MKIDN

 

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu kształci w różnych kierunkach instrumentalnych. Rozwój wyobraźni dźwiękowej oraz precyzja i sprawność techniczna kształtują się od najmłodszych lat. Dlatego nowe i dobrej jakości instrumenty mają ogromny wpływ na ich brzmienie, trwałość, strojność i jakość wykonywanych utworów. 

Fortepian to najpopularniejszy i najłatwiej rozpoznawalny instrument muzyczny. Dobrej klasy fortepian jest niezbędnym środkiem do osiągnięcia właściwego i pożądanego poziomu artystycznego młodych muzyków. Sekcja fortepianu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu poszczycić się może wieloma sukcesami uczniów zdobytych na konkursach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Mając zatem na uwadze ich rozwój oraz ofertę szkoły, dyrekcja złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, na realizację w 2019 roku zadania:  Zakup fortepianu dla OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a jego celem był zakup nowego fortepianu, który stanie w nowo wyremontowanej sali kameralnej po zakończonej termomodernizacji budynku szkolnego. 

Termomodernizacja dobiegła końca i nowy fortepian marki Bechstein stanął w sali kameralnej szkoły. Jego obecność umożliwi realizację wielu wartościowych przedsięwzięć, jak zacieśnienie współpracy z innymi instytucjami promującymi kulturę. Już dziś zapraszamy Państwa na koncerty, w których główną rolę odegra nowy fortepian. 

 

  logo mkidn

 

fortepian 2019

Joomla Templates by Joomla51.com