Artykuły

kwadrat new WYSTAWA

 

Retro komputery w roli głównej!

Dnia 5 i 6 lutego 2020 roku w sali kameralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu odbyła się wystawa komputerów i gier komputerowych z przełomu XX i XXI wieku. W odremontowanej sali koncertowej pojawiły się sprzęty będące już dzisiaj wspomnieniem z przeszłości – stare komputery Atari, Vectrex, Commodore 64, Apple iMac, konsole do gry.

Wystawa była realizacją pomysłu uczniów klasy IIb/II st. Marcelego Wiklińskiego i Dawida Tomaszewskiego oraz przy pomocy uczniów Tomasza Swaczyny, Franka Misiorka oraz nauczyciela informatyki mgr Larisy Żak. Ten zgrany zespół informatyków – pasjonatów zgromadził eksponaty, przygotował wystawę oraz służył pomocą i wiedzą w czasie zwiedzania ekspozycji.

Celem wystawy było przybliżenie miłośnikom komputerów drogi rozwojowej urządzeń i sprzętów oraz pogłębienie świadomości niezwykle szybkiego i ciągłego rozwoju dyscyplin informatycznych.

Zwiedzanie wystawy było zatem cennym doświadczeniem dydaktycznym oraz chwilą beztroskiej zabawy – każdy mógł dotknąć sprzętu, a nawet zagrać w gry komputerowe. Nic zatem dziwnego, że wystawa cieszyła się zainteresowaniem zarówno wśród uczniów szkoły, jak i dorosłych pasjonatów technologii informacyjnej.

Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach inicjatywa zostanie utrzymana, a uczniowie bytomskiej szkoły muzycznej po raz kolejny udowodnią, że poza muzyką mają niezwykle ciekawe pasje.

 

Agnieszka Tyńska-Kowalska

Fot. Arkadiusz Kuc

FOTORELACJA

6

Joomla Templates by Joomla51.com