Szalone Dni Muzyki - Warszawa 2018
Szalone Dni Muzyki - Warszawa 2018
Szalone Dni Muzyki - Warszawa 2018
Szalone Dni Muzyki - Warszawa 2018
Szalone Dni Muzyki - Warszawa 2018
Studniówka 2019
Studniówka 2019
Studniówka 2019
Sztuka teatralna "Igraszki z diabłem"
Konkurs "Jedz zdrowo i kolorowo"
Gość z Ugandy
Sztuka teatralna "Kara"
Walentynki
Warsztaty plastyczne w zamku w Tarnowskich Górach
Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna - Festiwal Orkiestr we Wrocławiu
Lekcja instrumentu - Dzień Otwartych Drzwi

 

NASZE DZIECKO I MUZYKA

Muzyka czyni życie piękniejszym. Pomaga w smutku i radości. Wnika do najgłębszych warstw osobowości. Porusza, prowokuje, zachwyca. O tym czy muzyka znaczy coś dla człowieka, czy ktoś ją lubi, czy dzięki niej jego życie stanie się bogatsze i szczęśliwsze, decydują w znacznym stopniu wrażenia z okresu, gdy dzieci rozwijają wszystkie swoje zdolności w tym również zdolności muzyczne. Najpierw w bliższym i dalszym otoczeniu dzieci uczą się słuchać muzyki, odkrywają ją, oceniają, aż wreszcie mogą pokochać. Muzyka i jej czynne uprawianie wpływają korzystnie na poprawę ogólnych zdolności współżycia społecznego. Zwiększają motywację do nauki i osiągnięć.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bytomiu, to miejsce, w którym każde dziecko znajdzie drugi dom, a przede wszystkim pokocha muzykę. Wielu naszych uczniów cechuje talent, zorganizowanie, pracowitość i zdrowa rywalizacja. Nauka w szkole muzycznej przyczynia się do znacznego wzrostu współczynnika ilorazu inteligencji, zwiększa zdolność koncentracji i poprawia więzi emocjonalne. Uczniowie naszej szkoły nie odczuwają lęków i osiągają ponadprzeciętnie dobre wyniki w nauce.

W rankingu szkół podstawowych i gimnazjalnych jesteśmy jedną z najlepszych szkół, również w przedmiotach ogólnokształcących. To dowód, że muzyka sprzyja rozwojowi intelektualnemu. Nie tylko muzycy, ale również filozofowie i politycy wielce cenili wartość wychowawczą muzyki.

Sokrates ponad dwa tysiące lat temu twierdził: „Wychowanie poprzez muzykę jest najznakomitsze, bowiem rytm i harmonia najgłębiej wnikają w duszę (…) Wykształcenie muzyczne uchodzi za środek wychowawczy potężniejszy od innych”.

Joomla Templates by Joomla51.com