kula band 6

 

KulaBand jest zespołem muzycznym, który powstał we wrześniu 2012 roku. Jego założycielem i dyrygentem jest Artur Kulka, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz nauczyciel Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu.

W swym repertuarze bigband posiada muzykę rozywkową polskich i zagranicznych piosenek oraz znanych przebojów instrumentalnych (posłuchaj).

Młody zespół po raz pierwszy publicznie zaprezentował się w ramach koncertu karnawałowego w styczniu 2013 roku, który odbył się w murach bytomskiej szkoły muzycznej, zaś w czerwcu występował w muszli koncertowej podczas Dni Bytomia (galeria).

W październiku 2013 roku zespół wystąpił na XV Bytomskich Spotkaniach Europejskich, a 13 czerwca 2014 r. uświetnił uroczystość wręczenia dyplomów uznania dla antykomunistycznych działaczy w związku z 25 rocznicą wolnych wyborów (wybory z 4 czerwca 1989 roku).

15 czerwca 2014 r. big-band pod dyrekcją Artura Kulki wystąpił na plenerowym koncercie w parku w Świerklańcu (galeria).

W dniach 5-6 września 2014 r. na zaproszenie Urzędu Miejskiego KulaBand wystąpił z muzyką polską i zagraniczną na koncercie podczas Dni Vestina (Czechy). Fotorelację można obejrzeć w galerii.

W czerwcu 2015 roku zespół wystąpił w IV Przeglądzie Piekarskich Zespołów Muzycznych zdobywając wyróżnienie. W tym samym miesiącu zagrał dla mieszkańców Bytomia podczas ogólnopolskiej akcji "Kilometry dobra" oraz dla mieszkańców Piekar Śląskich na dobry początek wakacji. Koncert "Rozrywkowym krokiem w stronę wakacji" odbył się przed Miejskim Domem Kultury.

W grudniu 2015 roku zespołu uświetnił swym występem galę "Bytomskiego Anioła Wolontariatu". Z kolei na rozpoczęcie nowego roku KulaBand przygotował dwugodzinny program. Koncert karnawałowy odbył się w lutym 2016 roku i cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, że sala koncertowa szkoły muzycznej "pękała w szwach", a o bigbandzie pisały nawet lokalne gazety.

Jesteśmy na facebook

                                

kula band 4

                                                                                                                                                                                                                             

Joomla Templates by Joomla51.com