Artykuły

 kwadrat new ABSOLWENCI

zwolennicy

Zwolennicy – radość i duma szkoły!

10 lipca 2020 roku kolejni absolwenci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Nie byli to jednak zwykli uczniowie. Tajemnicza nazwa „Zwolennicy”, nadana młodym ludziom po wydarzeniach związanych z wyjazdem na Festiwal Szalone Dni Muzyki (J), przerodziła się w znak rozpoznawczy zintegrowanej grupy artystów i organizatorów.

Wśród muzycznych projektów zrealizowanych przez Zwolenników wyróżniają się wydarzenia patriotyczne (organizacja dwóch akademii z okazji Święta Niepodległości, a także uzyskanie Grand Prix oraz głównych nagród w kategorii młodzieżowej na X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Czym dla wojska jest piosenka), rozrywkowe (realizacja musicalu Powrót Zwolenników, udział w musicalu Jesus Christ Superstar oraz liczne występy w ramach koncertów m.in. Muzyka łączy pokolenia) oraz dydaktyczne (realizacja muzycznej bajki Czarownice w ramach Festiwalu Muzyka w starych kościołach Miechowic we współpracy z mgr Anną Siemińską).

Zwolennicy to również doskonali instrumentaliści – nagradzani soliści, członkowie zespołów kameralnych, orkiestr i chórów. To właśnie radość muzykowania – grania solo i w zespole – cechuje tegorocznych absolwentów. Ich sukcesy muzyczne idą w parze z osiągnieciami ogólnokształcącymi – aż 12 Zwolenników ukończyło szkołę muzyczną II stopnia z wyróżnieniem.

Sytuacja, w której przyszło kończyć szkołę tegorocznym dyplomantom (obostrzenia związane z pandemią) nie była łatwa, jednak uczniowie klasy programowo najwyższej podołali zadaniu, włączyli się również aktywnie w internetową reklamę szkoły. Młodzi muzycy udowodnili swoją postawą, że należy być lojalnym i dążyć do celu, mimo przeciwności losu. Dyplomanci mogą być przykładem dla swoich młodszych kolegów – uczniów „bytomskiego muzyka”.

Dla nas – nauczycieli bytomskiej szkoły muzycznej – współpraca ze Zwolennikami (chociaż często wymagająca wysiłku) była niezwykle satysfakcjonująca. Największym naszym sukcesem jest wszechstronny rozwój młodych ludzi – pogłębienie ich wiedzy, zainteresowań i wrażliwości. Tegorocznym dyplomantom z pewnością nie brakuje tych przymiotów!

Uczniowie dziękują swojej szkole, Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej. Pozostawiają po sobie pamięć i tableau, które powstało dzięki życzliwości i profesjonalnemu, spostrzegawczemu oku mgr. Arkadiusza Kuca.  

Życzę Wam Zwolennicy powodzenia i realizacji marzeń! Jestem przekonana, że dzięki działalności tegorocznych absolwentów imię naszej szkoły zabrzmi w świecie wielokrotnie. Społeczność szkoły jest z Was niezmiernie dumna!

 wychowawca klasy

Agnieszka Tyńska-Kowalska

 

 zwolennicytablo

Joomla Templates by Joomla51.com