Artykuły

 

MUZYCZNA – szkoła inna niż wszystkie!kwadrat new JUBILEUSZ SZKOLY 75LAT

Muzyka ma nieocenioną wartość i siłę. Pobudza do rozwoju, wpływa na zdolności intelektualne, uczy konsekwencji w działaniu, systematyczności w pracy, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.  Muzyka rozwija wyobraźnię, myślenie twórcze, logiczne, abstrakcyjne, pobudza również ogólną wrażliwość. Wspomniane wartości i umiejętności  można zdobyć stając się uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu.

W bieżącym roku bytomska szkoła obchodzi jubileusz 75-lecia działalności. W tym czasie obecna była w budowaniu muzycznego wizerunku miasta i z zaangażowaniem wspierała lokalne środowisko artystyczne. To placówka oświatowa o wieloletniej tradycji, ale także nowoczesna szkoła sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi wychowanków. Bogata historia, wysoki poziom kształcenia i niepowtarzalny rodzinny klimat sprawiają, że w Bytomiu funkcjonuje wspaniałe miejsce, które stymuluje rozwój, otwiera umysły i serca, a także pozwala nawiązać głębokie i trwałe przyjaźnie.

Z bytomskiej szkoły wywodzi się wielu uznanych muzyków, jednak absolwentami szkoły są nie tylko wybitni instrumentaliści, ale również  specjalistami w innych dziedzinach, którzy osiągają sukcesy w różnorodnych działalnościach.

Nauczyciele – instrumentaliści i wokaliści dbają o rozwijanie umiejętności gry na różnych instrumentach oraz kształcenie wokalne. Dają one możliwości zaprezentowania swoich dokonań zarówno w czasie domowego muzykowania, jak i występów na popisach szkolnych, konkursach muzycznych, a także na koncertach w Operze Śląskiej, Filharmonii Śląskiej i innych znanych miejscach muzycznej mapy regionu, kraju, a nawet świata.

Życzliwą dla uczniów atmosferę w szkole budują przede wszystkim zaangażowani nauczyciele, ale także sami uczniowie. Dzięki małej liczebności klas każdy uczeń jest traktowany podmiotowo i z wyjątkowym zainteresowaniem. Szkoła kształci dzieci i młodzież na dwóch poziomach edukacyjnych – podstawowym i ponadpodstawowym. Młodzi adepci sztuki zdobywają wiedzę muzyczną i kształcą umiejętność gry na instrumencie, uczestniczą również w zajęciach zespołów kameralnych, chórów i orkiestr szkolnych. Prezentują swoje umiejętności na konkursach i przesłuchaniach, przyczyniając się do stałego podnoszenia pozycji szkoły w środowisku artystycznym w skali ogólnopolskiej.

Uczniowie biorą także udział w zajęciach ogólnokształcących, zdobywają laury na olimpiadach przedmiotowych i konkursach, stając się dumą swoich pedagogów i szkoły. Każdego roku wyniki egzaminów zewnętrznych plasują szkołę na wysokich miejscach wśród szkól ogólnokształcących w Bytomiu i w województwie śląskim.

Jak co roku szkoła zaprasza kandydatów do klas pierwszych. O przyjęcie do szkoły podstawowej mogą ubiegać się dzieci 7-letnie. Placówka prowadzi również nabór do klas wyższych.

Zainteresowanych nauką w szkole artystycznej zapraszamy do kontaktu z sekretariatem, w celu uzyskania bliższych informacji (tel. 505 454 421).

 

Joomla Templates by Joomla51.com