Artykuły

 

Szanowni Państwo,kwadrat new KONKURS KLAWESYNOWY

jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy uczniów szkół muzycznych klas I/I st. do VI/ II st. oraz studentów studiów licencjackich do udziału II Konkursie Klawesynowym im. Elżbiety Chojnackiej, który odbędzie się w dniach   11-13 października 2021 roku w Pałacu w Rybnej - Tarnowskich Górach.

Innowacyjnością konkursu jest prezentacja programu zawierającego utwór barokowy oraz współczesny (w grupie IV i V obowiązkowe dwie pozycje repertuarowe z XX i XXI wieku, w tym jedna kompozytora polskiego) do wykonywania na kopii instrumentu historycznego lub na klawesynie współczesnym.

W bieżącym roku do Jury Konkursu zaproszono artystów będących ambasadorami kultury i sztuki: prof. Elżbietę Stefańską uhonorowaną medalami srebrnym i złotym „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (Przewodnicząca Jury), kompozytora Adama Wesołowskiego odznaczonego medalem brązowym „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Aleksandrę Gajecką-Antosiewicz - spadkobierczynię i następczynię Elżbiety Chojnackiej.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 12-13.10.2021 w pięciu kategoriach:
Grupa I - uczniowie klas I - III szkół muzycznych I stopnia,
Grupa II - uczniowie klas IV - VI szkół muzycznych I stopnia,
Grupa III - uczniowie klas I - III szkół muzycznych II stopnia,
Grupa IV - uczniowie klas IV - VI szkół muzycznych II stopnia,
Grupa V - studenci studiów licencjackich.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu organizatorzy publikują na stronach http://palacrybna.pl/ oraz https://www.aleksandragajecka-antosiewicz.com.

Indywidualnych informacji o konkursie udziela p. Hanna Balcerzak - tel. 696-949-419, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 20.09.2021 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Z wyrazami szacunku, w imieniu Organizatorów
Hanna Balcerzak
Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej w Pałacu w Rybnej
Tel.696-949-419
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

ZAŁĄCZNIKI

 

Joomla Templates by Joomla51.com